Woda w organiźmie:
Woda spełnia wiele funkcji w naszym organiźmie, dlatego jest nam potrzebna w naszej codzinnej diecie. Organizm składa się z ok 70% wody.
Niedobór wody zaburza pracę nerek czy wątroby, a także powoduje problemy trawienne.
Poniżej przedstawię zapotrzebowanie wody w zależności od naszej wagi:
Regularne picie wody ma pozytywny wpływ na dolegliwości związane z bólem brzucha, zaparciami, wzdęciami. Ważna jest też dieta, która powinna być bogata w warzywa lub owoce. Pamiętaj, by pić wodę podczas upalnych dni.
Tagi:
Jak wszyscy wiemy, zdrowe odżywianie jest ważne, i choć są osoby które dbają o swoją dietę to nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo żywność “codzienna” jest niezdrowa. Przedstawię 7 niezdrowych przetworzonych produktów znajdujących sie u osoby u której pojawiają się na co dzień:
1. Nuggetsy – Jeśli w fastfoodowym barze wybierasz kawałki kurczaka w panierce, myśląc, że to jedna z mniej szkodliwych opcji – bardzo się mylisz. W tym wypadku nie jest to wcale porcja zdrowego białka. Autorzy portalu Organic Authority wzięli pod lupę McNuggetsy i dowiedli, że w ich składzie jest tylko 50 proc. mięsa – reszta to wypełniacze i dodatki. Pamiętajmy też, że nuggtesy smaży się w głębokim tłuszczu, co z kolei sprzyja powstawaniu niebezpiecznego akrylamidu. Jest on toksyczny dla naszego układu nerwowego. Wiele badań wykazało też, że uaktywnia on procesy nowotworowe.
2. Napoje gazowane - Słodkie napoje gazowane to tylko źródło pustych kalorii. Nawet jeśli nie są słodzone cukrem lub syropem glukozowo-fruktozowym to dodawane są do nich sztuczne słodziki zwiększające ryzyko nowotworu.
3. Hot-dog – Parówki zawierają słynny MOM, czyli mięso oddzielone mechanicznie, które składa się ze zmielonych ścięgien, pazurów, skóry i chrząstek. Większość wędlin naładowanych jest solą, tłuszczem i azotanami, używanymi jako konserwanty.
4. Ciastka i krakersy – Po ich spożyciu podnosi się stężenie we krwi złego cholesterolu, a tym samym ryzyko występowania i rozwoju chorób miażdżycowych.
5. Gotowe sosy do sałatek – Dużo gotowych sosów zawiera syrop glukozowo-fruktozowy, który pozyskuje się ze skrobi kukurydzianej. Jest on tańszy od cukru i wygodniejszy w użyciu, więc producenci ochoczo dodają go do swoich wyrobów, by polepszyć ich smak.
6. Płatki śniadaniowe – Kupując gotowe płatki śniadaniowe często nieświadomie pochłaniamy jednak znaczne ilości cukru, który może być do nich dodawany w formie krystalicznej sacharozy (cukru białego, brązowego) czy syropu glukozowo-fruktozowego.
7. Zbożowe batony – Wielu z nas wierzy, że jeśli coś jest reklamowane jako zdrowe lub sprzedawane w sklepie ze zdrową żywnością, rzeczywiście nam służy i zawiera same cenne składniki. Podobnie ma się sprawa ze zbożowymi batonami. Owszem, cześć z nich zawiera płatki pszenne, kukurydziane czy owsiane, ale też przetworzone płatki śniadaniowe. Poza tym do zlepienia tych elementów często używa się znanego już syropu glukozowo- fruktozowego.
Tagi: